Medicinske uniforme

Šijemo i prodajemo medicinske uniforme

Medicinski mantili svih boja i veličina, medicinke bluze muške i ženske, uniforme za stomatologe, bele medicinske pantalone i farmaceutske uniforme.

Najpovoljnije medicinske uniforme u Srbiji.

Beli mantili za studente Medicinskog i Stomatoloskog fakulteta

  • Medicinski mantili
  • Hirurske uniforme
  • Lekarske bluze i pantalone
  • Izrada po Vasim merama
  • Besplatna isporuka na kucnu adresu
  • Kvalitetan uvozni materijal
Beli mantili kao slikari
Nosite teret kad nekog ne možete da izlečite i onda morate da se osamite i ispraznite, bilo kroz muziku, sliku, vajarsko delo...

Da će doktor Srećković postati 24. lekar u familiji niko nije sumnjao. Ali, bili su prilično zatečeni kada je rešio da istovremeno postane i prvi slikar.

- Ja sam, u stvari, oduvek hteo da slikam, a medicinu sam upisao iz inata. Hteo sam na slikarstvo, ali su se svi odvraćali - te nemoj to, to nije ništa - medicina je fakultet. Ja se onda zainatim i od svih mojih "prethodnika" iz familije prvi je završim. A, kad sam doneo diplomu, oni mi kažu "Ma ništa to nije, danas svako može da završi medicinu". Na kraju sam ipak ostao pedijatar, ali umetnost nisam napuštao - priča primarijus doktor Srećković i dodaje da je svoju davnašnju želju ipak ispunio. Kćerka mu je akademski slikar, ali i najoštriji kritičar. Pa, kad naslika nešto, ona to znalački pogleda.

Kao student medicine je dosta slikao, ali su onda došle obaveze, na primer specijalizacija.

Za razliku od njega, doktorka Mihić-Simović, iz pedijatrijske ordinacije u Beogradu, počela je da slika tek u 35. godini. Kupila je uljane boje, četke i platno, koji su godinama stajali u nekom ćošku, čekajući pravo vreme. Onda je krenula na specijalizaciju, pa joj je slikanje poslužilo kao idealni predah od učenja.

Pred rat je u Beograd došla bez ijedne slike, ali je odmah kupila dva platna, naslonila ih na stolice i počela da radi. Uglavnom cveće, pejzaže, more, sunce...
Doktor Srećković i doktorka Mihić-Simović, nisu, međutim jedini lekari umetnici. Tu umetničku notu nosili su u sebi i Jova Jovanović Zmaj, Laza Kostić, ali i članovi Sekcije za umetnost, koja pri Srpskom lekarskom društvu postoji već 40 godina. Članovi su lekari iz cele zemlje - od Šida i Subotice do Beograda, Jagodine, Niša. Među njima, uz slikare, nađe se i poneki vajar, pesnik, fotograf, pevač, dirigent.

Bolji slikar nego ginekolog
- Eto, kolega Simović već 30 godina vodi lekarski hor. A imamo i jednog kolegu ginekologa, koji tako dobro slika da mu često u šali kažem, "ako si upola takav ginekolog kakav si slikar, blago tvojim pacijentima" - priča doktor Srećković i s ponosom napominje da su nedavno u Ruskom domu imali i izložbu "Medici pro arte".

- Slikarstvo je, u stvari, beg od stvarnosti, jer se u našem poslu čovek nagleda svega. Svaki lekar na plećima nosi teško breme. Tu nesreću koju osećate kad nekoga ne možete da izlečite, a ne smete to da mu kažete da bi mu ostatak života bio lep. A, kad taj teret nosite, onda morate da se osamite i ispraznite, bilo kroz muziku, sliku, vajarsko delo... Lekari su i osetljiviji od drugih ljudi-mnogo bolje vide, čuju i osećaju. Jer, rad srca ili pluća, za mene je najlepša muzika- priča doktor i dodaje da, za razliku od drugih lekara, pedijatri duže žive. Uz decu podetinje i dobiju tu životnu radost koju, na primer, lekari na gerijatriji, nemaju.