Medicinski mantili

Stomatoloske uniforme

Na važnost te sale ukazao je prof. dr Momčilo Čolić sa beogradske Klinike za vaskularnu hirurgiju, rekavši da „više neće biti potrebe da svake subote po tri ili četiri kombija sa vaskularnim bolesnicima iz Užica odlaze u Beograd ili u Valjevo.
Uniforme za studente medicine i stomatologije. Dve decenije saradnje sa studentima Beogradskog univerziteta. Pozovite prodaju na 062 34 99 23.
U novoj sali, krajem prošle sedmice, obavljena je i prva uspešna operacija, kojom su dr Milan Đukić i dr Goran Stanković iz KBC, uz asistenciju užičkih lekara i tehničara otklonili srčanu manu jednoj devojčici, a pre toga obavljene su i prve dijagnostičke procedure.
Istakavši da je Ministarstvo zdravlja, krajem prošle godine, obezbedilo 80 miliona dinara za angio-salu, te da je užička bolnica uložila tri miliona dinara za opremanje prostora i milion dinara za edukaciju lekara i tehničara u Klinici za kardiologiju KC Srbije, dr Miloš Božović, direktor Zdravstvenog centra Užice, istakao je da će u narednoj godini biti potreban dodatni novac za edukaciju lekara i tehničara.
- Zdravstveni centar nije u mogućnosti da za godinu dana izdvoji sedam miliona dinara, pa smo se za pomoć obratili lokalnim samoupravama, a uskoro ćemo se obratiti i privrednicima iz užičkog regiona - poručio je dr Božović, dodavši da će užički lekari nakon toga biti osposobljeni da samostalno obavljaju savremene dijagnostičke i terapijske procedure. On je objasnio da su osposobljena četiri lekara kardiologa i četiri medicinska tehničara, ali to, kako je rekao, nije dovoljno, pa se od Ministarstva zdravlja očekuje da prihvati zahtev te ustanove o zapošljavanju novih kadrova, te da bi odsek kardiologije trebalo da postane služba u toj bolnici, jer je napredovala u dijagnostičkim procedurama, početkom rada angio-sale i ranijim otvaranjem pejsmejker centra.
- Naši kardiolozi pripremaju liste čekanja, kako bismo bezbedno po pacijente krenuli u rad - poručio je dr Božović, zamolivši pacijente za razumevanje zbog čekanja, jer, kako je objasnio, nema dovoljno lekara na kardiologiji, posebno za preglede ultrazvučnim aparatima.
- Angio-sala omogućiće najsavremeniju dijagnostiku i lečenje ne samo kardioloških bolesnika, već i obolelih od perifernih vaskularnih bolesti, ali naš glavni cilj je lečenje akutnog infarkta miokarda, jer je najvažnija brzina kako bi se pacijentu spasao život - objasnila je dr Olivera Mićić, šefica angio-sale. Ona je dodala da je plan da se u toj sali godišnje uradi 800 do 1.000 takvih procedura, a potom se zahvalila na stručnoj pomoći i podršci dr Čoliću, dr Đukiću, dr Stankoviću i drugim stručnjacima iz Beograda, koji su prisustvovali svečanom otvaranju angio-sale.